Zatoka Pucka - Wakacje nad Polskim Morzem
Reklamuj się na Polwysep.pl
Kalendarz Imprez Lato nad Polskim Morzem 2018
Telewizja internetowa TV Półwysep
Nordi.pl Polska Północna Baza Noclegowa
Pogoda aktualna i prognoza pogody dla Półwyspu Helskiego
. ..reklama.. .

Wiadomości
Spacery po klifie w Jastrzębiej Górze jeszcze bardziej atrakcyjne i dostępne

Nie tylko latem, ale i wiosną, jesienią, czy też zimą, będzie można spacerować wzdłuż korony klifu od strony Promenady Światowida w kierunku ulicy Bałtyckiej, podziwiając przy tym piękne widoki morza oraz zachodzącego słońca.

Nie tylko latem, ale i wiosną, jesienią, czy też zimą, będzie można spacerować wzdłuż korony klifu od strony Promenady Światowida w kierunku ulicy Bałtyckiej, podziwiając przy tym piękne widoki morza oraz zachodzącego słońca. To możliwe, dzięki przeprowadzonej w tym miejscu rewitalizacji, obejmującej odtworzenie ciągu pieszego i wykonanie bezpiecznego zejścia ze schodów.

Cel inwestycji od początku był jasny – udostępnienie spacerowiczom bezpośredniego widoku na morze oraz połączenie istniejących szlaków turystycznych, rozdzielonych od siebie na odcinku ok. 100 metrów. Przejście pierwotnie powstało w latach 30 ubiegłego wieku. Po kilkunastoletnich staraniach gminy, udało się je przywrócić do odpowiedniego stanu. Już teraz widać, że był to strzał w dziesiątkę. – Staramy się zwiększać ofertę turystyczną gminy w oparciu o takie atrakcyjne miejsca. Wczasowicze spacerują wzdłuż klifu praktycznie przez cztery pory roku. Teraz będą mogli to robić w bardziej wygodny, a co najważniejsze bezpieczny sposób – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Turyści wypoczywający w Jastrzębiej Górze uwielbiają podziwiać morze i zachody słońca stojąc na szlakach biegnących wzdłuż korony klifu. Rewitalizacja to dla nich dobra wiadomość, gdyż nie będą już musieli korzystać z dzikich przejść, stanowiących zagrożenie dla ich zdrowia i życia oraz stabilności umocnień klifu. Z punktu widzenia dziedzictwa przyrody, uporządkowanie ruchu pieszego w sposób zorganizowany, ma także niebywałe znaczenie dla ochrony środowiska. Zadanie udało się przeprowadzić dzięki środkom pochodzącym z budżetu Gminy Władysławowo oraz Fundacji Rozwoju Jastrzębiej Góry.

źródło / fot. wladyslawowo.pl

Powrót


© SEMWIT/StudioFX - O stronie

Wstęp
Turystyka
Historia
Fotografie
Wiadomości
Plan miasta
Irc
Okolica
Księga Gości
Linki
Kontakt

Dostęp do Internetu na terenie Władysławowa: www.siec.wla.com.pl

Apartamenty we WładysławowieWładysławowo na żywo