Zatoka Pucka - Wakacje nad Polskim Morzem
Reklamuj się na Polwysep.pl
ABC Calendar Kalendarz Imprez i Wydarzeń
Telewizja internetowa TV Półwysep
Nordi.pl Polska Północna Baza Noclegowa
Pogoda aktualna i prognoza pogody dla Półwyspu Helskiego
. ..reklama.. .

Stacja PKP Władysławowo Władysławowo jest jednym z najciekawszych miejsc w Polsce na spędzenie urlopu czy wakacji. Szczególnie latem, kiedy to woda w Bałtyku, oraz piasek na plaży rozgrzewa się do "odpowiedniej" temperatury. Zimą natomiast, jest tutaj równie malowniczo i choć kąpieli w morzu nikomu nie polecamy, to spacer na świeżym, bogatym w jod powietrzu, potrafi sprawić wiele przyjemności. Innym atutem Władysławowa jest bliskość trójmiasta, które mogą państwo odwiedzić np. w weekend. Rozkład jazdy lokalnych środków komunikacji znajdziecie Państwo tutaj.
Pensjonat Rejs Władysławowo Turystyka: Baza noclegowa

Zapraszamy na stronę Bazy Noclegowej - gdzie znajdują się oferty turystyczne z Władysławowa
Turystyka: Atrakcje Władysławowa i okolic

Plaża Władysławowo Latem - największą atrakcją jest oczywiście plaża. Mamy zaszczyt poinformować, że nasze plaże (razem będzie tego 23km!) należą nie tylko do najczystszych w Polsce, są również szerokie, a kąpieliska morskie co roku wygrywają plebiscyt na najbezpieczniejsze w województwie. Rozbudowana infrastruktura turystyczna pozwala na pozostanie na plaży przez wiele godzin. Na miejscu czekają na Was punkty sprzedaży napojów, piwa bez;-)alkoholowego, słodyczy, toalety itd., wieczorami i w nocy odbywają się na plaży dyskoteki, w dzień konkursy siatkówki plażowej, piłki nożnej, wybory miss i wiele innych atrakcji.

Lunapark Sowiński Władysławowo cieszy się również dużym powodzeniem wśród paralotniarzy z całej Polski. Mamy także jedno z wiekszych o ile nie największe w Polsce wesołe miasteczko, w którym z roku na rok przybywa atrakcji. W mieście latem dostępny jest również tor kartingowy. Niedaleko stacji PKP, za miastem, powstało centrum aktywnego wypoczynku. Na miejscu znajduje się tor jeździecki, konie, tor do jazdy quadami, samochody terenowe, ścianka do wspinaczki.

Lunapark Sowiński Z drugiej strony miasta, odrestaurowane "Cetniewo" cieszy ciało i duszę swoimi uroczymi uliczkami, fontanną oraz nowym basenem krytym ze zjeżdżalnią. W ciągu ostatnich kilku lat we Władysławowie przybyło również boisk do koszykówki, znaleźć można również miejsca na deskorolkę czy rolki.

Poniżej wymieniliśmy inne ciekawe miejsca jakie warto zobaczyć będąc we Władysławowie.

Dom Rybaka Dom Rybaka - wieża widokowa, na górze kawiarnia, lornetki - widok na miasto, Półwysep Helski, Zatokę Pucką, morze...

Latarnia Morska Latarnia Morska w Rozewiu. Jedna z największych i najstarszych na Polskim wybrzeżu, położona w najbardziej na północ wysuniętym miejscu kraju. Związana jest z nią legenda o Stefanie Żeromskim.
             [więcej]

Wąwóz Chłapowski Wąwóz Chłapowski - Obszar wokół Władysławowa należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, a wąwóz ten jest jedną z najpiękniejszych jego części. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie
              można spotkać niektóre gatunki roślin.

Rejsy po morzu Rejsy po Bałtyku - Każdego lata możecie państwo wybrać się w krótki rejs - prawdziwym kutrem rybackim. NOWOŚĆ: Począwszy od tego sezonu zapraszamy również na pokład okrętu wikingów.

Hallerówka Hallerówka - Domek muzeum - dawne miejsce zamieszkania gen. Hallera.


Stadnina koni - oddalona ok. 2km od Władysławowa, polecamy gallop brzegiem morza

Kościół Kościół Wniebowzięcia NMP - unikalna, nowoczesna architektura, odbywają się tam koncerty z udziałem najwybitniejszych solistów organowych świata.
Informator

Telefony, adresy, przydatne informacje. Kliknij tutaj.
Port Władysławowo Władysławowo poza sezonem... ... jest zupełnie innym miastem. Ten, kto nie był tutaj w zimie nie może powiedzieć, że zna to miejsce. Dlaczego warto odwiedzić nas w tym okresie? Raczej nie dlatego, aby skorzystać z morskich kąpieli. Można natomiast Plaża Władysławowo wspaniale odpocząć. Specyficzny mikroklimat sprawia, że każdego roku na zgrupowania do Władysławowa przyjeżdża większość znanych polskich sportowców, w tym nasi olimpijczycy. Pokryta lodem latarenka portowa oraz widok kilkunastometrowych fal rozbijających się o falochron przyciągają wzrok w sposób, któremu trudno się oprzeć. W okresie od września do maja znajdziecie Państwo w naszym mieście spokój, ciszę w której słychać jedynie szum Bałtyku.

© SEMWIT/StudioFX - O stronie

Wstęp
Turystyka
Baza noclegowa
Historia
Fotografie
Wiadomości
Plan miasta
Irc
Okolica
Księga Gości
Linki
Kontakt

Dostęp do Internetu na terenie Władysławowa: www.siec.wla.com.pl

Apartamenty we Władysławowie